Tartalom átvétel

Ifjúsági VB

Véget ért az ifjúsági Vb a magyar játékosoknak

Kiesett az utolsó két versenyzőnk is a madridi VB-n.
Ambrus Krisztina a svájci Fuhrer Monika után az orosz Baranovát is legyőzte egyaránt 4-2 arányban. Azonban a japán Ishikawa Kasumi ellen már nem volt ellenszere, csak 2 szettre telt az erejéből. A lányoknál óriási meglepetést okozott a német Solja Amelie, aki már több ázsiai játékost búcsúztatva egészen a döntőig jutott, ahol a kínai Cao Lisi lesz az ellenfele. Tovább

Csak Ambrus Krisztina és Kosiba Dániel a főtáblán egyesben

Nem sikerült túl jól a záróforduló az egyes selejtezőkben a madridi ifjúsági VB-n; mindkét nemben csupán egy-egy játékosunk lesz a főtáblán. Tovább

A fiúknál és leányoknál egyaránt kínai csapatsiker született - Kosiba, Ambrus vegyes párosunk a legjobb 32 között

Mind a fiúk, mind a leányok csapat versenyszáma kínai győzelemmel zárult a Madridban zajló Ifjúsági Világbajnokságon. A keddi napon időrendi sorrendben előbb a kínai hölgyek nyertek magabiztosan Japán válogatottja ellen, ráadásul úgy, hogy a felkelő nap országának versenyzői még csak játszmát sem tudtak nyerni. A számokat figyelembe véve nem, de a játék képét tekintve kiegyenlítettebb mérkőzést vívott egymással a kínai és dél-koreai együttes a fiúk döntőjében.Tovább

Schaffer a nap meglepetés embere

Az egyes versenyszám csoportmérkőzéseivel folytatódott szerdán a madridi Ifjúsági Világbajnokság. A magyarok mérlege az első nap után vegyes, ám a továbbjutásra mindannyian esélyesek, és a nap eddigi legnagyobb meglepetése Schaffer Dániel nevéhez fűződik. Tovább

A lányok a 7., a fiúk a 9. helyen végeztek

Mindkét csapatunk a körülményekhez képest kiváló teljesítményt nyújtott a madridi ifjúsági világbajnokságon. A fiúk az utolsó pillanatban tartaléksorból előrelépve végülis a 9. helyen végeztek, tehát az alsóházi, 9-16. helyért folyó rájátszásban nem találtak legyőzőre. A hétfői helyosztók során először a brazilokon léptek túl sima 3:0 arányban, majd a 9-10. helyért ismét a tajvaniakkal mérkőztek, akiket a csoportmeccsek során drámai csatában múltak felül 3:2-re. Ezúttal simább, 3:0-ás sikerrel zártak úgy, hogy Schaffer Dániel az első összecsapáson megverte az egyéni verseny 8.Tovább

Nem sikerült az elődöntőbe jutás a magyar lányoknak, Madarász Dóra remek formában

Kedvezett a sorsolás a lányoknak a Madridban zajló ifjúsági VB-n, hiszen egy európai csapatot, Németországot kapták ellenfélül. Így a mérkőzés előtt annyi bizonyos volt, hogy kontinensünk képviselve lesz a dobogón. A beírásnál már nem volt szerencsénk, hiszen a német edző Amelie Solját a harmadik helyre írta. Így az első mérkőzést Ambrus Krisztina a német csapat védőjével, Rosalia Stahr-ral játszotta, és nem találta az ellenszert, 3-1 arányú vereséget szenvedett.Tovább

Lányok négy közé játszhatnak

A magyar ifjúsági leány válogatottnak egyetlen győzelem elég volt, hogy csoportjában első helyen végezzen. Madarász Dóra remek játékkal mindkét meccsét megnyerte – ezzel még veretlen, de ez sem volt most elég a győzelemhez. Azonban a 3-2 arányú vereség azt jelentette, hogy a B- csoportban lányaink első helyen végeztek, és mögöttünk a román csapat jutott a legjobb 8 közé; a második kiemelt Taiwan csak a 9-16 között folytathatja.

Magyarország – Románia 2:3
Madarász Dóra – Postoaca Camelia 3:0 (5, 11, 7)Tovább

Újabb bravúr: a fiúk is legyőzték Taiwan csapatát, a lányok még veretlenek

A lányok után a 2. fordulóban a fiúk is bravúros győzelmet arattak Taiwan csapata ellen a madridi ifjúsági világbajnokságon. Az első mérkőzésen Kosiba Dániel nyert 3 szoros szettben Fu ellen. Schaffer Dánielnek a klasszis Chen ellen nem volt esélye; a taiwani fiú nagyszerűen játszott, és 3-0-ra nyert. A harmadik helyen Perei Gergely vívott nagy csatát. A magyar fiú ezen a nagyon fontos mérkőzésen a döntő szettben 7-10-ről fordítani tudott, és a végén 15-13-ra hozta az 5. szettet.Tovább

Első forduló: lányok - szenzációs győzelem, fiúk - tisztes vereség

A Madridban zajló ifjúsági világbajnokság első napján mindkét csapatunkra két mérkőzés várt. A lányok kezdték a "magyar nyitányt" méghozzá a második kiemelt Taiwannal. Nem volt jó előjel, hogy Madarász Dóra a mérkőzés előtti éjszaka gyomorproblémákkal küzdött, így csak a 3. helyen játszott. De játékosaink szenzációsan játszottak, és 3-0 arányban legyőzték az esélyesebb Taiwan csapatát. Az első mérkőzést Ambrus Krisztina játszotta a védő Tsui-val, akinek az ütőjét le kellett cserélni, hiszen nem engedélyezett borítás volt rajta.Tovább

Megkezdődött az Ifjúsági Világbajnokság Madridban

A versenyt megelőző napon sorsoltak a csapatversenyekre: a magyar leány csapatunk a B csoportban Taiwan, Románia és Új –Zéland mellé került. A fiú csapatunk első tartalékként utazott ki Madridba, bízva abban, hogyha valamelyik ország válogatottja nem érkezik meg, elindulhatnak. A csapatversenyek megkezdése előtti éjszakán derült ki, hogy Nigéria csapata nem indul, így a helyükön játszhat a Kosiba, Perei, Schaffer összetételű magyar válogatott. Nem könnyű csoportba kerültek, hiszen Korea, Taiwan és Németország lesz az ellenfelük. Tovább